YuvarlakDünya

Yuvarlak Dünya, ne kadar yuvarlak birde bizim açımızdan bakın

Genel

Ofis Aydınlatma

Ofis aydınlatma için kullanılan sistem çalışma performansını etkileyen önemli bir etkendir. Ofis içerisinde göz yormayan ve yorgunluk hissi vermeyen bir aydınlatma şekli tercih edilmelidir. Doğru aydınlatma ile ofis içerisinde çalışanların çalışma isteği ve verimi de artacaktır. Ofis içerisindeki aydınlatmanın hesaplı bir aydınlatma olması da oldukça mühimdir. İşyerinin maliyetlerinin azalması daha fazla kazanç sağlanmasına olanak tanır. Bu nedenle ofisler için en uygun Ofis Aydınlatma sistemi Led aydınlatma sistemleri olacaktır. Led ampuller duvar ya da tavan içerisine spot lambalar şeklinde monte edilerek ofisin orantılı ve en iyi şekilde aydınlatılmasını sağlar. Led ampuller normal ampullere göre ortalama %70 daha az elektrik tüketir. Bu nedenle ofis için elektrik sarfiyatının düşmesi de kazançlı bir durum olacaktır. Ofis içerisine bir kez takılan Led ampuller en az 20 yıl verimli bir şekilde aydınlatma sağlayan uzun ömürlü ampuller olması nedeniyle de ofisler için çok uygun bir aydınlatma sistemi olacaktır.
Ampul Çeşitleri
Ofislerde kullanılacak ampullerin ortamı en iyi şekilde aydınlatan ve göz yormayan bir ışık yayan ampuller olması tercih edilir. Ampul çeşitleri şunlardır: Led Ampul, Halojen Ampul, PLC 4 Pinli Ampul, T8 Florasan Ampul, Tasarruflu Ampul, T5 Florasan Ampul, Rustik Led Ampul, Flamanlı Ampul,PLC2 Pinli Ampul, Metal Halide Ampul, Akkor Ampul’dür. Bu ampul çeşitleri de şekillerine ve kullanım yerlerine göre kendi içinde çeşitlere ayrılabilmektedir. Ofisler için Led ampuller en çok tercih edilen ve en uygun olan ampullerdir. Diğer ampullere göre biraz daha pahalı olsa da sağladığı elektrik tasarrufu ile kısa sürede kendini amorti eden ampullerdir. Bu ampul çeşidi ışığı ortama dengeli bir şekilde yayan ve gözleri yormadan çalışanların daha verimli iş görebilmesini sağlamak için en uygun olan ampullerdir. İş verimini artırmak ve tasarruf etmek isteyen ofisler için ampul çeşitleri arasında size tavsiye edebileceğimiz Led ampullerdir.
Ampul Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
Ampul alırken ilk olarak dikkat edilecek husus enerji sarfiyatı olmalıdır. Bir ampul ne kadar az elektrik harcıyorsa o kadar değerlidir diyebiliriz. Fakat az elektrik ile yanan bir ampulün ne kadar verimli bir aydınlatma sağladığı da bir o kadar önemlidir. Ampulün ışıma sağlarken gözü yormayan ve zarar vermeyen özelliklerde olması da insan sağlığı için oldukça mühimdir. Ampul satın alırken küçük bir titreşim ya da darbede kırılan ve çevreye zarar veren bir ampul olmamasına da dikkat etmelisiniz. İyi bir ampul çevre dostu özelliklerde olmalıdır. Alacağınız ampulün uzun ömürlü olması da bir o kadar önemlidir. Sık sık patlayan, bozulan ve değişim gerektiren ampuller külfet olacaktır. Bu nedenle uzun ömürlü ampulleri tercih etmelisiniz. Aydınlanma en önemli ihtiyaçlardan biridir ve doğru bir aydınlanma bu ihtiyacın en doğru şekilde giderilmesini sağlar. En kaliteli ve üstün özellikli ampul çeşitlerini www.elektrikmarket.com.tr internet adresinde uygun fiyatlarla bulabilirsiniz.