YuvarlakDünya

Yuvarlak Dünya, ne kadar yuvarlak birde bizim açımızdan bakın

Genel

Karaciğer Temizleme Kürüyle Nasıl Gençleşilir

Karaciğerinizi Temizleyerek; Zayıflayabilir, Gençleşebilirsiniz.
Genç görünmenin temel mantığı büyük oranda iç organlarınızla alakalı bir durumdur. Hatta; alerji düzeyiniz, sivilceleriniz, fazla kilolarınız da bununla alakalıdır. Yanlış beslenmenin ve hareketsiz bir yaşamın sonucu vücutta serbest radikal ve toksik madde miktarı artmaktadır. Bu maddelerle savaşan besinlerin alınmaması ise başka bir boyuttur. bu çift etki, sizi bir olumsuz sürecin içine sokacaktır. Bu çift etkiden kurtulmanız için yapacağınız iş çok basit: DOĞRU BESLENME.

Karaciğer Temizleme Kürleri: :  ( Bu kürlerin hepsini aynı anda uygulamayınız. )
+ Karaciğerin yenilenmesi için bir diğer yöntem iyice olgunlaşmış ve çekirdekleri olan salatalığın suyunuçıkaracak her yemekten önce bir fincan salatalık suyu içmektir. Aynı zamanda sarılık problemleri olanlar için de tavsiye edilmektedir. Salatalığı mevsiminde, olgun ve bol çekirdekli olanları tercih edin.
+ Maydanoz ve Limon Kürü: Bir kaç dal Maydanozu blenderdan geçirip içerisine bir yarım limon sıkıyoruz ve bu karışımın suyunu süzüp kahvaltıdan yarım saat önce içiyoruz. Bu şekilde üç hafta boyunca uyguluyoruz. Üç haftadan sonra; belli aralıklarla ( 3 ayda bir ) tekrarlıyoruz.  Size tavsiyemiz şu; kürünüz için hazırlayacağınız maydanozu eğer bahçe ve tarladan temin etme imkanınız yoksa evinizde kendiniz yetiştirin. Maydonuzu evde yetiştirmek çok basittir ve yıl boyu maydanoz yetiştirebilirsiniz.
Bu kürlerden birini yada belli aralıklarla hepsini yıl içinde uygularsanız kısa zamanda sonuç alacaksınız. Karaciğeriniz yenilendikçe cildinizdeki kalojen miktarı artacak daha dolgun ve sıkı bir cilde sahip olacaksınız.
Bu kürleri uygularken, kür sürecinizden en sağlıklı sonucu almak için çeşitli destekleyici tavsiyelerimiz var. Bu tavsiyeleri uygulamanız daha hızlı ve kesin sonuç almanızı sağlayacaktır.
İşte kür süresince uygulamanız gereken destekleyici tavsiyelerimiz.
+ Eğer sağlıklı, genç ve dinç kalmak istiyorsanız bir kere kızartma yemeklerden uzak durmanız gerekiyor. Kızartma yerine haşlama, buğu, barbekü yada fırın yemeklerini tercih edin. Beyaz rafine un, şeker ve tuzdan uzak durmanız gerekir. Çünkü rafine un ve beyaz şeker alımı vücudunuzu yorduğundan dolayı iç organların çabuk yaşlanmasına sebep olur. Bu değişimden ilk etkilenecek yerler ise böbrek ve karaciğer olacağından bu organlardaki sorunlar göz altlarınıza morluklar ve yüzünüzde kırışıklıklar ile sonuçlanacaktır. Tuz ise başlı başına bir problemdir ve fazla tuzun zarar vermediği organ yok gibidir. Kalp, böbrek, karaciğer, kemik sistemi, mide, bağırsaklar gibi hayati noktalara ve hücre içi tampon sistemlerine kadar her yere zarar vermektedir. Besinlerdeki tuz miktarı günlük ihtiyacımızı karşılamaktadır. Bu yüzden en azından günlük iki öğününüzde tuz almamanız sağlığınız için iyidir. Tuz yerine ise daha önce belirttiğimiz gibi; limon,zerdeçal ikilisini kullanmanızı öneririz. Zerdeçal içindeki Curcumuin maddesinin karaciğeri yenileyici etkisi olduğu gibi kolon sistemine de faydası vardır. Ayrıca günde 1,5 litre su içmeyi unutmamalısınız. Bol yeşil sebzeleri ve her türlü taze doğal meyveyi yemeyi ihmal etmeyin. Kür süresi boyunca; çay, kahve ve kola tüketimini mümkünse durdurun ve sadece Su için.

The post Karaciğer Temizleme Kürüyle Nasıl Gençleşilir appeared first on Kadında Yaşam.