YuvarlakDünya

Yuvarlak Dünya, ne kadar yuvarlak birde bizim açımızdan bakın

Genel

Hamile eşini yiyen timsahı öldürdü, o anları gözyaşlarıyla anlattı.

Uganda’nın Kyoga Gölü’nde Demeteriya Nabire isimli kadın çamaşır yıkarken dev bir timsah tarafından yendi. Geriye kalıntısı dahi kalmayan Nabire hamileydi

Demeteriya Nabire isimli kadın çamaşır yıkamak için evinin yakınındaki Kyoga Gölü’ne gitti. Hamile kadın çamaşır yıkarken bir timsah tarafından öldürüldü. Nabire’nin eşi balıkçı Mübarek Batambuze aylarca ‘intikam’ almak için timsahın geri dönmesini bekledi.

4 ay sonra timsah geri döndüğünde Nabire’nin kocası Batambuze, köylülerin de yardımıyla dev timsaha taş ve sopalarla saldırdı ancak timsahın güçlü olması nedeniyle ‘başarılı’ olamadılar. Bunun üzerine 50 yaşındaki balıkçı koşarak demirciye gitti ve mızrak satın aldı.

Batambuze mızrakla birlikte koşarak timsahın yanına geldi. 4 metreden uzun 600 kilo olan timsaha saldırdı. İlk denemesinde başarısız oldu, timsah karşılık vermek istedi. Bir kez daha denedi ve mızrağı timsaha sapladı.

Diğer köylüler de timsaha taş atarak balıkçıya destek oldu. Mücadele 1,5 saat sürdü. Balıkçı, timsahın öldüğünden emin olana kadar da başından ayrılmadı.

50 yaşındaki Balıkçı Batambuze onu timsaha karşı savaşmaya iten nedeni anlatırken gözyaşlarını tutamadı: “Karımı ve çocuğumu yedi, geriye hiçbir şey bırakmadı. O gün benim dünyamın yıkıldığı gündü. Tamamen kaybolmuştum”.

The post Hamile eşini yiyen timsahı öldürdü, o anları gözyaşlarıyla anlattı. appeared first on Kadınlar Sitesi.