YuvarlakDünya

Yuvarlak Dünya, ne kadar yuvarlak birde bizim açımızdan bakın

Genel

Vintage Halı

Vintage, son yıllarda moda sektöründe adı sık duyulan kavramlardan biri haline geldi. Belirli bir döneme ait parçalara verilen isimdir. Türk kültüründe halının önemli bir yeri vardır. En eski halının bir Türk halısı olduğu bilinir. Kök boyalarla yapılan halılar geçmişten günümüze bütün ihtişamları ile varlıklarını sürdürmeye devam eder. Son dönemlerde gözde olan vintage halılar da bunların bütün ihtişamını günümüze taşır. Anadolu coğrafyası halı desenleri konusunda geniş seçenekler verir. Hayvan figürleri, çiçek desenleri gibi doğadan esinlenilerek oluşturulmuş desenler halıları süsler. Bu desenler Anadolu kültürünün tamamlayıcısıdır.
Vintage Halı Nedir?
Vintage halı Anadolu’nun en eski halılarının tekrar işlenerek kullanıma sunulmuş halidir. Göz kamaştırıcıdırlar. Eski halılar yeniden elden geçirilerek ve gerekirse tekrar boyama işlemine tabi tutularak evleri süslemeyi devam eder. Vintage halılar son derece değerlidir. Çoğunluğu el dokuma olan bu halılar hem geçmişin izlerini taşıdıkları için hem de kullanılmaya başlandıkları anda bütün havayı değiştirdikleri için tercih edilirler. Ayrıca geçmişe ait eserlerin artık önem kazanmasıyla birlikte halıların da değeri artmıştır. Geçmiş insanın ve toplumların gelecek ile olan bağlantısıdır. Bu halılarda bu bağlantı arasında köprü kurarlar.
Vintage Halı Modelleri
Sanıldığının aksine vintage halı çeşitleri modern dekorasyonlarla son derece iyi bir uyum yakalar. Vintage halı modelleri bütün güzelliklerini her türlü ortama aktarırlar. Bu halıları sadece evler ile sınırlı tutmak büyük haksızlık olur. İş yerleri ve ofisler için de özellikle tasarım dükkanlarında muhteşem bir görüntü yaratırlar. Vintage halılara bakıldığında düz renkli halılar kadar, desenli halılarda bulunabilir. Bu desenler Anadolu’nun farklı yörelerine ait motifleri içerir.
Vintage halıların modern mobilyalarla kullanımı farklı bir tasarım anlayışının ürünüdür. Doğru biçimde yerleştirildiğinde ise herkesi kendine hayran bırakır. Son dönemlerde tüketim anlayışının değişmesi ile birlikte geri dönüşüm de büyük önem kazanmıştır. Vintage halılar da bu geri dönüşümün bir parçasıdır. Hem kültürü bu güne yansıtırlar hem de el emeği bir ürünün atılmadan değerlendirilmesini sağlarlar.
Vintage Halı İle Mekanlarınızı Güzelleştirin
www.selvihome.com kültürümüzü yansıtan ve hatırlanmasını sağlayan, yaşam alanlarımıza aktaran vintage halıların da satışını yapar. Online satış imkanı dahilinde farklı desen ve renk seçeneklerinde halılar sistemde mevcuttur. Sıralama fiyatlandırmaya göre yapılabilir. Böylelikle fiyat alternatifleri de açık açık görülür. Halının ortama uygun olmaması durumunda değişim şansı da vardır. Alışveriş sırasında verdiğiniz bütün bilgiler yüksek koruma standartları ile korunur.
Seçilen halı kargo ile en kısa sürede ulaştırılır. Halı alırken yapılan en büyük hatalardan biri de kullanılacak alanın ölçüsünün yanlış hesaplanmasıdır. Halı ya büyük ya da küçük gelebilir. Bu gibi bir sorunun oluşması durumunda değişim yapılarak en doğru ölçünün gönderilmesi sağlanır. Vintage halılar ile dikkat çekmek isteyenler geniş seçeneklere göz atabilirler.