YuvarlakDünya

Yuvarlak Dünya, ne kadar yuvarlak birde bizim açımızdan bakın

Genel

Venüs, Yengeç Burcunda

Sevmek, sevilmek, duygusal bağlar kurmak, yakın hissettiği kişilere karşı koruyucu, kollayıcı refleksler geliştirmek Venüs’ün Yengeç burcu yerleşimine dair niteliklerini tanımlarlar. Bu burçta yerleşmiş olan Venüs’ün duygulara verdiği değer çok yüksektir. Duygusal hassaslığının en önemli kısmını koruyan, kollayan, destek olan, paylaşan yönü oluşturmakta olur. Venüs, Yengeç burcunda doğal bir anaçlık olarak tanımlanabilecek güdüler ile hareket etme odaklıdır. En büyük değer yargısını sevgi ve güven oluşturmakta olur. Duygusal olarak güvende olmadığını hissettiği yerde içe kapanıklık veya pasif/ agresif savunmacılık sergileyebilecek olan Venüs, Yengeç burcunda ihtiyaç hissettiği sevgi, şefkat ve korunma, kollanma arzusu ile koruyan, besleyen, savunan, sahiplenen bir yapı ortaya koyacaktır.
Venüs 19 Mayıs Cumartesi günü Yengeç burcu ilerleyişine başlamakta. 14 Hazirana değin bu burçta kalacak olan Venüs ile birlikte kişisel olarak değer yargılarımızda bu yönde değişimler ile karşılaşacak olabileceğiz. Gerek kendi değer yargılarımız gerek ilişkilerimize bakış açımızı Venüs’ün bu burçta ifade ettiği duygular şekillendirmekte olabilecekler.
Venüs, Uranüs ile destekleyici, denge sağlayıcı, yaratıcı bir açı görünümünde ilerlemekte. Venüs’ün, Uranüs’den almakta olduğu bu açı, sevgi, ilgi, bağlılık anlamı üzerine düşüncesel bir değişim enerjisi taşımakta. Aşırılaşmış duygusal güven ihtiyacı üzerine özgürleştirici, bireyleştirici etki mekanizması oluşturacak olan görünüm daha bağımsız daha özgün ve daha özgür bireylilik halini yaratmak üzerine değişim getirici ve bu yönde destekleyici enerjiler taşımakta. Kendimize verdiğimiz değer yargımız ve diğer kişiler ile kurmuş olduğumuz ilişkilerimizin çizmekte olduğu yapı üzerine oluşabilecek değer yargımızın yeni bir bakış açısı alabileceği bir haftalık süreç gelişkin bireylilik sağlayabilme yönünde olumlu olarak değerlendirilebilinir.
Dilâra B.Efeoğlu