YuvarlakDünya

Yuvarlak Dünya, ne kadar yuvarlak birde bizim açımızdan bakın

Genel

Kalp Krizi Geçiren Hastayı Hayata Döndüren Toplu İğne Yöntemi

Kalp krizi, dünya genelinde de ülkemizde de yaygınlaşan bir sağlık sorunudur. Ölüm ile sonuçlanabilen bu kriz anında hastanın yanında bulunanların dikkatli olması ve yerinde müdahale etmesi hayat kurtarıcı olabilir. Çinli bir profesör tarafından uygulanan toplu iğne yöntemi, kriz anında hastanın bilincini yerine getirmek için etkili olabilir.
Kalp Krizi Geçiren Bir Hasta Toplu İğne İle Nasıl Hayata Dönebilir
Çin’de bulunan bir profesöre göre toplu iğne ile kalp krizinden ölümün önüne geçilebilir.
Kalp krizi başlayınca beyindeki kılcal damarların patlamaya başladığını dile getiren profesör, hastanın hareket ettirilmeden, sabit tutulması gerektiğine dikkat çekiyor.
Sabit tutulan hastanın parmak uçlarına batırılan iğne kılcal damarların açılmasına ve kriz sırasında beyin damarlarının patlamamasını önlemeye yardımcı olur.
Kalp krizi geçiren bir hastaya müdahale etmeden önce bir toplu iğneyi güzelce dezenfekte edin. Ardından el parmak uçlarının her birine küçük bir delik açın. Eğer parmaklara açılan deliklerden kan gelmiyorsa hafifçe sıkarak kanın akmasını sağlayın. Bu şekilde beyindeki kılcal damarların rahatabilirsiniz. Uygulama sonrasında bir kaç dakika içinde hastanın bilinci geri yerine gelecektir.
Hastanın ağzında yamukluk varsa kulak memeleri kızarana kadar sıkın. Ardından her iki kulak memesine iki adet delik açın iğne ile. Bu uygulama hastanın bilincini açık tutmak içindir. Ve en son olarak ambulans çağırıp hastanın dikkatli bir şekilde evden hastaneye taşınması gerekir.
Toplu iğne yönteminin her hangi bir bilimsel açıklaması yoktur. Ancak yine de bilgi olması açısından sizlerle paylaştık.
Kalp Krizi Geçiren Hastayı Hayata Döndüren Toplu İğne Yöntemi yazısı ilk önce Hadis Dua üzerinde ortaya çıktı.