YuvarlakDünya

Yuvarlak Dünya, ne kadar yuvarlak birde bizim açımızdan bakın

Genel

Dropshipping Nedir?

Teknoloji geliştikçe, hayatın her alanına da girmeyi başardı. Öyle ki, tüm masraflarını internet üzerinden kazandığı paralarla karşılayan, hayatını internetten iş yaparak devam ettiren, mesleği sadece internet üzerinden yapılabilen insanlar; artık içinde bulunduğumuz uzay çağının bir parçası haline geldi. İnternet üzerinden para kazanılabilecek onlarca farklı alan var ancak bu yazımda dropshipping konusuna değineceğim.
Dropshipping, e-ticaretin bir alanıdır. Temel anlamı, diğer e-ticaret alanları gibi ürünleri internet üzerinden satmaktır. Ancak dropshipping yapmanın, diğerlerinden çok önemli farkları bulunmaktadır. En önemlisi, satacağınız ürüne fiziksel olarak sahip olmanız gerekmemektedir. Ürüne alıcı bulmanız temel amaçtır. Sergilediğiniz ve sattığınız ürünü, müşteriye gönderecek kişi sizin komutunuzla dropshipperlar olacaktır. Bu, zahmetsiz veya kolay yoldan para kazanmak anlamına kesinlikle gelmez. Dropshipping’den elle tutulur paralar kazanmak için mutlaka bu işi önemsemeniz ve ticari zeka kullanmanız gerekir. Konuyla alakalı anlatılması, bilinmesi gereken pek çok farklı detay mevcut, ancak bu yazım tüm detayları anlatacak kadar uzun bir yazı olmayacak. Merak etmeyin, yazımın sonunda vereceğim kaynaktan bu iş dalıyla ilgili fazlasıyla bilgi sahibi olabilirsiniz.
Dropshipping ile Nasıl Para Kazanılır?
Dropshipping’de para kazanmak için bir satış kanalınız bulunmalıdır. Bu sosyal medya, internet siteniz, e-ticaret sitelerinde açacağınız online mağazanız ya da internet üzerinde yayında olan herhangi bir alan olabilir. Bu kanal üzerinden satış yapabileceğiniz ürünler ve bu ürünleri satacağınız kitleler belirlemelisiniz. Belirlediğiniz ürünlerin fiyatı ve kitlenizin ekonomik durumu kazanacağınız parayı önemli ölçüde etkiler. Bu yüzden ticari olarak düşünüp, iyi araştırmalar yapmanız şarttır. Satış yapacağınız ürünleri dropshipper hizmeti sunan toptancı ya da tedarekçilerden temin etmeniz gerekiyor. Sonrasında gelen siparişleri toptancıya bildirmekten öteye gitmiyor.
Çok basit bir para kazanma yöntemi olarak görünse de, yazımda da belirttiğim gibi ciddi bir dikkat ve araştırma; bunlara ek olarak ticari zeka olmak zorundadır. En temel detaylarıyla bu yazımda Dropshipping’den bahsettim. Eğer ilginizi çektiyse ve bu işle ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz “Dropshipping Nedir?” linkinden tüm detaylara ulaşabilirsiniz.