YuvarlakDünya

Yuvarlak Dünya, ne kadar yuvarlak birde bizim açımızdan bakın

Genel

Google’da Yükselmek İçin Yapmanız Gerekenler

Her web site sahibinin olmasını istediği şeylerin başında, Google sıralaması gelir. Kimilerine göre oldukça zor ve meşakkatli bir iş olan optimizasyon, gerekli tüm noktalar bilindikten sonra sanıldığının aksine hiç de zor değildir.
Google optimizasyonu denilen SEO, iç ve dış olmak üzere ikiye ayrılır. İç SEO ile kurulu olan yazılımda iyileştirmeler yapılır, link ayarlamaları ve gerekli eklentiler gibi konular üzerinde durulur. Dış SEO’da ise backlink ve tanıtım yazısı ile sitenizin tanınırlığı arttırılır. Şimdi detaylı olarak Google’da yükselmek için yapmanız gerekenler konusunu sizlerle paylaşacağız.
Google’da Yükselmenin Altın Kuralları

Hiç kuşkusuz her şeyden önce içeriklerinizin kalitesi ilk sıraya geliyor. İnternet sitenizde yer alan içerikler özgün, kaliteli, güncel bilgiler içeriyor olmalı. Böylelikle diğer rakiplerinizden bir farkınız olur.
İç SEO ayarları kusursuz yapılmalı. Anahtar kelime seçimi, meta açıklamalar, başlık stili, sayfa hızı ve eklentiler ile eksiksiz bir ayarlama yapmanız gerekir.
Sosyal medyanın gücü küçümsenemez. Sosyal medya hesaplarınız aktif olarak kullanın. Bu şekilde hem organik dediğimiz kullanıcılar kazanacaksınız hem de sitenizin Google’ın gözünde değeri artacak
Kimilerinin pek bilmediği ve üstünde durmadığı önemli konulardan biri de SSL’dir. Artık Google SSL sahibi olan siteleri bir adım daha öne çıkarmaya başladıç Hem kullanıcı güveni hem Google güveni… SSL unutmamanız gereken bir husus.
Backlink çalışması yapın. Backlink hakkında ne kadar makale yazsak az. O yüzden fazla link çıkışı yapmamanızı öneririz. Özellikle yeni açılan siteler bu konuda çok daha dikkatli olmalıdır. Aksi halde fazla yapılmış backlink çalışması ile Google sizi spamlar.
Tanıtım yazılarının önemi yadsınamaz. Genel kanı şu yönde; web sitenizde bulunan içeriklerin 1/5’i kadar tanıtım yazısı vermenizde bir problem yoktur. Tabi tanıtım yazısı vereceğiniz sitelerde kaliteli ve alexa sıralaması düşük olmalıdır. Yeni açılmış, değersiz sitelere verilen tanıtım yazısı ve backlinkin hiçbir faydası olmayacaktır.

SEO işi sabır işidir. Tüm çalışmalar yavaş yavaş yapılmalı. Tek seferde yapılan çalışmalar size yarar değil zarar sağlar.
Kaynak: